Blog

Turnigy 9x Kumanda İnceleme

Turnigy 9x Kumanda Uçak,helikopter yada multikopter hobisine yeni başlayan ve kısıtlı bütçeye sahip arkadaşlar için en uygun kumanda diyebiliriz. Dünyada birçok hobici bu kumandayı kullanıyor. 9 kanallı olan kumandamız çoğu helikopter, multikopter ve uçak için yeterli bir kumanda. Benim sevmediğim bir özelliği ise DJI NAZA yada WOOKONG multirotor kontrolcüsü ile kullanırken mode svicinin ayarının sürekli kayması sonucu multikopterimiz havada iken failsafe moduna geçmesi. Bunu çözmenin tek yolu. Kumandaya FRSKY modül-alıcı takmak. Ben FRSKY ın telemetri modül ve alıcısını kullanıyorum. Bu kumandayı multikopterlerinde kullanacak arkadaşlara frsky modül kullanmasını tavsiye ederim.

Turnigy Switch Error Nedir

Turnigy 9x kumandalarda tüm switchler normal kapalı konumunda değilse “switch error” hatası verir ve kumannda açılmaz. Bu herhangi yanlışlıkla awitchlerin açık kalarak modelde istenmeyen sonuçların oluşmasını engellemek için yapılmış bir korumadır. Tüm anahtarları kapalı konuma getirin ve kumandayı açın.

Turnigy 9x Kullanım Kılavuzu ( İngilizce ) İçin Tıklayınız

Turnigy 9x Manual ( english )

 

Resimler

1 comment

  1. […] Turnigy 9x düşük bütçeli modelcilerin vazgeçilmez kumandası. Özellikle Frsky modül ile kullanımda çok iyi performans ve özellikler gösteriyor. Hatta kumandanın yazılımını ER9x gibi açık kaynak kodlu yazılımlar ile güncelleyerek çok değişik miks olanakalarına ve 60 kadar model hafızasına sahip oluyor […]

Leave a comment