Blog

SSS Sık Sorulan Sorular

Merhaba arkadaşlar bu sayfada multikopter yada yeni tabirle Drone lar hakkında sık sorulan sorular ve cevaplarını paylaşacağım. Sizlerde sorularınızı bana iletebilirsiniz. Soruları buradan paylaşıp tüm multikoptercilerin yararlanmasını sağlamak fikrindeyim.

iletişim için tıklayınız

  1. Multikopterlerimizde dronelarımızda kullandığımız lityum polimer bataryalar kullanmadığımız zaman hangi voltage değerinde yada % kaç da saklamalıyız?

Lityum Polimer bataryalarımızı bir haftadan fazla kullanmayacak isek hücre başına saklama voltajı 3.80 dir. Şarj cihazlarımızın storage modu ile şarj edersek her hücreyi 3.80 V a getirip bıraktığını göreceksiniz. Eğer DJI Phantom yada Inspire gibi kendine özgü akıllı bataryalar kullanan bir multikopteriniz drone unuz var ise zaten belli gün sonun da eğer batarya halen dolu ise pil otomatik olarak storage voltajına düşecektir. DJI phantom 3 akıllı batarya kullanım kılavuzuna göre eğer pilinizi uzun süre kullanmayacaksanız %30-50 seviyesinde tutmanızı tavsiye etmektedir. DJI akıllı batarya kullanım kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız

1 comment

Leave a comment