Blog

Multikopterciler Çoğalıyor EmoCopter

Daha önce de Türkiyedeki multikoptercilerle ilgili bir kaç konum oldu. Şimdi ise Türkiyedeki sayılı RC ( radyo kontrollü ) modelcilerden birisi olan ve hepimizin tanıdığı Emrah TEZER’inde multikopter camiasına katıldığını duyurmak istiyorum. Emrah arkadaşımızın Türkiyedeki modelciliğe yaptığı katkıları bilmeyenimiz yok. Ben de dahil olmak üzere hepimize yeni bir şeyler öğreten Emrah arkadaşımıza Multikopter dünyasına hoşgeldin diyorum. Kırımsız uçuşlar diliyorum.

İşte Emrah Tezer’in EmoCopter’i

  

Emrah Tezer’den EmoCopterin hikayesi :

“Oldum olası Multicopter lere karşı idim. Son 4 senemi gerçeği daha çok yansıtan helikopterler ile geçirdim. Bir gün düzgün uçan helikopter ertesi gün durduk yere güüüm çakıldı durdu. Opaaala deyip yine sipariş ver, parça bekle, montaj yap, bir ton ayar vs vs yedi, bitirdi beni. Bunları geçtim kırımlarda etrafa ve kendimize zarar vermeyişim tesellim oldu.

2 ay önce Bodrum dan Ozan arkadaşım elinde bir Quad 330X ile ofise geldi. “Hadi gel kapı önünde uçuralım” modunda idi. Pek sıcak bakmadım. Sonra “hadi sen uçur ben video ya çekeyim” moduna girdim. Güzelce uçurdu Ozan aleti. Sonra “ver bakayım şu kumandayı ben uçurayım” moduna girdim. Kumandayı elime aldıktan 2 dk sonra TAMAM diyerek noktayı koydum. Olay buymuş. “Bunca sene boşu boşuna debelenmiş, boğuşmuş durmuşum” dedim kendime.”

Devamı İçin Tıklayın

EmoCopter İlk Uçuş

 

Leave a comment