İHA0 ve İHA1 İnsansız Hava Aracı Eğitimi

KAYIT İÇİN 0506373064308503052505 NOLU TELEFONLARI ARAYABİLİRSİNİZ

Özel Drone Doktoru İnsansız Hava Aracı ( İHA ) Pilot yetiştirme kursu ( Planistech Elektronik Arge Müh.Ltd.Şti. ) Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından TR-İHA-E-61 Belge numarası ile yetkilendirilmiş eğitim kuruluşudur ve Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir eğitim kurumudur.

İnsansız hava araçları (drone’lar) artık hayatımızın vazgeçilmezleri arasına giriyor. Günümüzde her sektörde drone’lar kendilerine yer edinmiş durumda ve her geçen gün biraz daha yaygınlaşıyor. Bu araçlar günümüzde havadan video kaydı, hava fotoğrafçılığı, güvenlik, haritacılık, madencilik, uzaktan algılama, arama kurtarma alanlarında kullanılmaktadır. Halihazırda bu alanlarda hizmet veren firmalar tarafından kalifiye personel ihtiyaçları olmakla birlikte gelecekte bu ihtiyaçların artacağı öngörülmektedir. Yeni eklenecek kullanım alanlarıyla da birlikte İnsansız Hava Aracı (Drone) Operatörlüğü geleceğin meslekleri arasında gösterilmektedir. 

Bu yeni sektörde sizde ilklerden olmak istiyorsanız, drone’lara meraklıysanız ya da zaten hali hazırda drone kullanıcısıysanız, SHGM onaylı İHA sertifikası almanızı tavsiye ediyoruz. Drone Doktoru firması olarak ülkemizde Drone sektörünün en eskilerinden, ilklerindeniz. Sektörün içinden gelen artılarını, eksilerini bilen bir firma olarak SHGM’nin zorunlu müfredatını işlerken en güncel bilgileri, sorunların en pratik çözümlerini sunuyor, sizlere yeni bir lisans kazandırırken bir yandan sizi bu mesleğe hazır hale getiriyoruz. 

Bu  eğitime katılmak için bir drone’unuzun olmasına ya da önceden drone’lar ile ilgili bilgi, biriminizin olmasına gerek yok. Biz drone ile ilgili teknik, teorik,pratik, hukuki olarak bilmeniz gereken her şeyi sizlere eğitimlerimizde anlatıyoruz. Pratik uçuş eğitimlerimizi kendi drone’larımız ile veriyoruz. Eğitimi başarıyla tamamlayıp halk arasında Drone Ehliyeti olarak da bilinen SHGM onaylı sertifikalarınıza sahip olabiliyorsunuz.

Antalyada drone satış, servis ve eğitimi veren kısaca drone ile ilgili her şeyi bir arada bulabileceğiniz ilk ve tek firmayız. Drone alırken, kullanırken herhangi bir zamanda bizlerden destek alabiliyorsunuz. Eğitimlerimizi çoğunlukla iş yerimizin eğitim salonunda ve önceden belirleyerek yayınladığımız tarihlerde veriyoruz. Eğitim Sonunda İHA sertifikası , MEB onaylı Kurs Bitirme Belgesi ve Telsiz haberleşme sertifikasına sahip oluyorsunuz.  

İHA 1 Ticari Pilot Eğitimi ( 4 Gün )

Azami kalkış ağırlığı 4 kg (dâhil) ile 25 kg arasında insansız hava aracı kullanacak pilotlar

  • Bu kursta, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan SHT-İHA (İnsansız Hava Aracı Sistemleri Talimatı) mevzuatı kapsamında İHA-1 kategorisine yönelik belirlenen eğitimler verilecektir.
  • Eğitim ücreti Toplamda 3.240,00 TL dır.
  • Kredi kartı ile ödeme için lütfen bilgi alınız.
  • Ayrıntılı bilgi için TEL: 0 850 3052505  GSM: 0 506 373 06 43

 

ModülİçerikTeori(Saat)Uygulama (Saat)
1İHA Tanıtım2 
2Havacılık Kuralları3 
3Hava Aracı, Uçuş Dinamiği ve Uçuş Prensipleri4 
4Genel Meteoroloji Bilgisi2 
5Hava Trafik Kontrol (ATC) Usulleri ve Havacılık Frezyolojisi2 
6Uçuş Operasyonu4 
7Kumanda Edilebilir Sistemler2 
8İtki Sistemleri2 
9Aviyonik Sistemler3 
10Kontrol, Bakım ve Onarım2 
11Uçuş Eğitimi4 
  32 
Toplam Saat 32